Ігровий стретчинг


Стретчинг – це система вправ на статичне розтягнення хребта та м’язів тіла. Ці вправи дають змогу запобігати порушенню постави, мають оздоровчий вплив на весь організм, допомагають активізувати його захисні сили. Крім того, стретчинг використовується для профілактики плоскостопості. Фактично, стретчинг передбачає вправи на зміцнення й поліпшення еластичності та гнучкості м’язів й однаково корисний як для дітей, так і для дорослих. Ігровий стретчинг не має вікових обмежень, але для дітей 3-4 років достатньо 4-5 повторень кожної вправи, для дітей 5 років - 5-7 повторень, для дітей 6-7 років - 8-10 повторень.

Методика ігрового стретчинга заснована на статичних розтягненнях м'язів тіла і суглобо-м'язкового апарату рук, ніг, хребта, що дозволяють запобігти порушенням постави і виправити її, надають глибокий оздоровчий вплив на весь організм.

Вправи виконуються без впливу з боку. Самоманипулювання тілом в повільному, тобто безпечному ритмі найбільш ефективно. У дітей зникають комплекси, пов'язані з фізичною недосконалістю тіла, невмінням керувати ним. Крім цього діти набувають запас рухових навичок, які дозволяють їм відчувати себе сильними, гарними, впевненими в собі, створюють відчуття внутрішньої свободи.

Вправи спрямовані на профілактику різних деформацій хребта, зміцнення його зв'язкового апарату, формування правильної постави. Крім цього, розвиваються еластичність м'язів, координація рухів, виховують витривалість і старанність.

Стретчинг - це розтяжка, спеціальна поза, призначена для збільшення та збереження довжини м'язів. Розтяжки впливають на всі м'язи і суглоби, підвищують еластичність зв'язок, знижується небезпека відкладення в суглобах шлаків, збільшується їх рухливість. Вправи стретчинга розраховані на залучення в роботу всього організму, включаючи психіку, спрямовані на розслаблення, налаштування та відновлення функцій м'язів. Це дозволяє без шкоди, використовуючи захисні сили організму, попереджати захворювання, т. к. впливу на хребет, органи, м'язи, залози внутрішньої секреції, дихальну і нервову системи, виробляється природна опірність організму.

Поєднання динамічних і статичних фізичних вправ найбільш відповідає природі опорно-рухового апарату людини і є кращим методом тренування для виробок сили, витривалості, координації рухів.

Перехід від м'язових вправ до расслаблениям дозволяють у короткий час нормалізувати всі функції організму, придбати активну робочий настрій. Форма і послідовність вправ такі, що якщо дана група м'язів недостатньо розвинена вправи просто неможливо виконати, тобто саме тіло регулює рівень навантаження.

Щоденне проведення вправ стретчингу та включення їх в фізкультурно - оздоровчі та освітні форми роботи в дошкільному закладі призводить до загальному зміцненню, розвитку організму.

Вправи стретчинга не тільки розвивають тіло, але і розширюють межі психічних можливостей людини. Основна відмінність між вправами стретчинга і звичайними фізичними вправами полягає в тому, що останні для свого виконання вимагають великої напруги, а вправи стретчинга, навпаки, відмовляються від рухів, що вимагають напруги.
В результаті занять гімнастикою з елементами «ігрового» стретчинга відбувається оздоровлення організму дитини в цілому. Регулярні заняття стретчингом виховують у дітей волю і впевненість у собі.