Наша історія


У кожного дошкільного закладу є своя історія, своя біографія. Наша "Казка" не є винятком. А починалось все так...

1962 рік

Наказом Жовтневого районного відділу народної освіти №117 від 06.12.1962 року завідувачем призначено Калашнікову Тамару Афанасіївну, яка розпочала приготування дошкільного закладу до прийому вихованців.

Калашнікова Тамара Афанасіївна
Калашнікова Тамара Афанасіївна

1963 рік

13 марта було підписано  зведений  оціночний  акт  на  будівлю  по  вулиці  Жуковського, 66-а.

Дошкільний заклад прийняв 150 вихованців.


1978 рік

Завідувачем дошкільним навчальним закладом призначено Заврагіну Ніну Василівну.

Заврагіна Н.В. з вихованцями
Заврагіна Н.В. з вихованцями

1980 рік

Завдяки коштам тресту "Запоріжсільбуд" завершено будівництво прибудови до основної будівлі закладу. В "Казці" з'явилися ще чотири групи.

 

Нова прибудова. 1980 рік.
Нова прибудова. 1980 рік.

1982 рік

Розпочали функціонування дві санаторні групи з цілодобовим режимом роботи, до яких зараховували дітей з тубвіражем та тубінфікованих. 


1983 рік

Завідувачем призначено Грудій Ганну Афанасіївну.


1984 рік

Колектив отримав "Свідоцтво про занесення в "Книгу пошани" за високі досягнення в укріпленні навчально-матеріальної бази,  якісну підготоку дітей до навчання в школі та за багаторазові призові місця в смотрах по підготовці до нового навчального року. Педагогічний колектив було нагороджено перехідним Червоним прапором переможця соцзмагань та надовго затрималось в закладі. Зараз його можна побачити в Музеї історії закладу.

Перехідний чевоний прапор
Перехідний чевоний прапор

1987 рік

Колективу була надана честь приймати туристичну групу з Німецької демократичної республіки. За якісну підготовку до зустрічі  колектив було нагороджено Почесною грамотою Жовтневого відділу народної освіти та райкому профспілки працівників освіти.


1988 рік

Завідувачем дошкільним закладом призначено Шинкаренко Ларису Пилипівну.


1993 рік

Дитячий садок розпочав функціонування як навчальний заклад нового типу - "Дитячий садок мистецтв".


2002 рік

Затверджено новий Устав, згідно якого дитячий садок отримав новий статус - Дошкільний навчальний заклад з пріорітетним художньо-естетичним напрямком в розвитку дитини. 


2005 рік

Завідувач Шинкаренко Лариса Пилипівна нагороджена нагрудним знаком ім. С. Русової за високий професіоналізм та  досягнення в розвитку дошкільної освіти.


2008 рік

За результатами Державної атестаційної експертизи Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 130 "Казка" було атестовано "З відзнакою".  Було відмічено високий професіоналізм педагогів та якість освітніх послуг.


2009 рік

Дошкільний навчальний заклад посів І місце в IV Обласному конкурсі "Імідж дошкільних навчальних закладів" та здобув перемогу в номінації "Дошкільний навчальний заклад - простір інновацій".

Жюрі конкурсу та адміністрація закладу
Жюрі конкурсу та адміністрація закладу

2010 рік

Дошкільний заклад посів І місце в Обласному конкурсі "Історія дошкільного закладу".


2012 рік

Творчий колектив педагогів посів І місце в конкурсі "Дивовижне навкруги" міського екологічного проекту "Екологічний вектор" за розробку "Маленькі туристи".

Діти  6-го року життя групи "Веселка" під керівництвом педагога Панфілової М.В. посіли І місце в міському екологічному проекті "Дивовижне навкруги" за Творчу роботу "Дерево життя", яка виконана в техніці квілінгу.

Педагог Тарасенко О.В. посіла ІІ місце на обласному конкурсі "Стежинки у Всесвіт" за розробку конспекта заняття щодо ознайомлення дошкільників в творами живопису.


2013 рік

В квітні заклад приймав участь в міському огляді стану навчально-матеріальної бази з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності та отримав високу оцінку членів комісії.

В червні на Всеукраїнській науково-методичній конференції "Сучасні п'ятирічні діти: проблеми і особливості розвитку" в м. Київ вихователь-методист Ляпіна презентувала систему роботи колективу з питань художньо-естетичного розвитку дітей п'ятирічного віку.

27 вересня на святковому концерті в м. Київ, присвяченому Всеукраїнському Дню дошкілля, виступила з піснею вихованка закладу Притула Марія - переможиця обласного етапу  Всеукраїнського фестивалю "Сузір'я талановитих дошкільнят".


2014 рік

Творчий колектив педагогів закладу посві І місце за розробки, презентовані на міському екологічному проекті "Екологічний вектор".

Педагоги закладу приймали участь в  Міській педагогічній виставці перспективного досвіду. Практичний психолог Кондрашевська А.В. в номінації  "Психологічний супровід"  нагороджена дипломами ІІ та ІІІ ступеня за програми "Дитячий садок від А до Я" (підготовка дітей та батьків до вступу до ДНЗ) та "На порозі шкільного життя" (клуб для батьків майбутніх першокласників).

педагоги Ткаченко В.О. та Черниш І.О. нагороджені дипломом ІІІ ступеню в номінації "Дидактичне наповнення" за досвід роботи за темою " Розвиток зв'язного мовлення дошкільників засобами творів живопису"

На районній виставці з проектної діяльності педагоги Перепелиця В.Є, Слонська Д.І., практичний психолог Кондрашевська А.В., музкерівник Усенко О.І. та вчитель ЗНЗ № 15 Шульга І.П. посіли перше місце за розробку та реалізацію проекту " Подорож до країни Музики".

В квітні педагоги, вихованці та батьки приєднались до волонтерського руху щодо допомоги воїнам АТО.

21 вересня  започатковане проведення Міжнарожного Дня миру спільно зі студентами Запорізького національного університету.


2015 рік

Вихованець групи шостого року життя "Фантазери" Куркін Артем посів ІІІ місце в Межрегіональному фестивалі ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив".

Започатковано проведення фестивалю "Родинне коло - колиска патріотів". Фестиваль був направлений на ознайомлення з історією та культурою українського народу та на залучення батьків до активної участі в навчально-виховному процесі.

Запорізьке міське управління юстиції провело перевірку стану правової освіти в дошкільному закладі. Було зроблено висновок, що в закладі створені всі умови для набуття дітьми правових знань, розвитку навичок їх застосування та формування поваги до права.

Вихователь Береда О.М. та вихователь-методист Ляпіна О.О. посіли ІІ місце у міському етапі "Людина і довкілля" міського проекту "Екологічний вектор".


2016 рік

На районному етапі Межрегіонального фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" Тищенко Ксенія посіла І місце, Куракін Артем та Коробка Марія - ІІ місце, Петренко Аліна та Гордієнко Анастасія - ІІІ місце.

На фінальному етапі Межрегіонального фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" Тищенко Ксенія посіла ІІІ місце.

Петренко Аліна посіла ІІІ місце на обласному конкурсі "Перлинки Запорізького краю" в номінації "Спів".

На  районному етапі міського пректу "Екологічний вектор за конкурсною програмою "Природа - це Я" в  номінації "Малюнок" Гришанович Максим та Тищенко Ксенія посіли ІІ місце, Писаренко Анастасія та Малик Олена посіли ІІІ місце.

Вихованці закладу стали переможцями  райнного Місячнику безпеки життєдіяльності:

І місце - Макаренко Іван (3 роки) в номінації "Сірники - не іграшка" та Музичук Ангеліна ( 4 роки) в номінації "Вироби з прикладного матеріалу"

ІІ місце - вихованці групи 6 року життя в номінації "Попередження пожеж та їх гасіння"

Досвід роботи колективу "Родинне коло - колиска патріотів", який представляла вихователь-методист Ляпіна О.О на Міській виставці педагогічних технологій відмічено дипломом ІІІ ступеню в номінації "Сімейно-родинне виховання".

В вересні дошкільний заклад приєднався до проекту ЮНЕСКО "Вчимося жити разом".


2017 рік

На районному етапі Межрегіонального фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" Єрмолов Оскар та Євсеєва Поліна посіли І місце, Главацька Злата - ІІ місце, Коберська Софія та Турок Роман - ІІІ місце.

На фінальному етапі Межрегіонального фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" Єрмолов Оскар посів ІІІ місце.

Колектив дошкільного закладу нагороджено Дипломом VIII Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти - 2017" за активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти.

Завідувачем призначено Ляпіну Олену Олександрівну.

В травні в Міському палаці дитячої творчості на  гала-концерті переможців І-го Міського талант-шоу "Зірочки дошкілля"  виступила  вихованка групи 6-го року життя "Колобок"  Поліна Євсеєва.

В жовтні завершено реконструкцію центрального входу до дошкільного закладу.

З 31 жовтня по 2 листопада педагоги закладу прийняли участь в  Міжнародному  педагогічному  саміті /Запоріжжя-2017  «Дошкільна освіта: соціальний простір  в умовах світової глобалізації».

 

Партнери саміту: представники Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоровꞌя України, Інституту модернізації змісту освіти; Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Всеукраїнський фонд «Крок за Кроком»; консульства Німеччини, США, Ізраїлю, Італії, Литви, Естонії, Казахстану, Білорусії, Молдови, Іспанії, Франції; керівники місцевого самоврядування; Всеукраїнські галузеві громадські організації; батьківська громадськість.

Відомі вітчизняні науковці та провідні фахівці системи дошкільної освіти міста Запоріжжя організували сучасні інтерактивні локації міжнародного фахового спілкування в ході практичних заходів саміту.

Також педагоги активно долучилися до створення Хартії «Освіта майбутнього» — комплексному підсумковому документі, який окреслить стратегічні підходи розвитку системи дошкільної освіти на основі висновків вітчизняних педагогів-практиків та науковців міжнародного рівня.

Згідно рішення конкурсної комісії загальноміського конкурсу на отримання грантів Запорізького міського голови у галузі дошкільної освіти "Хортицький небокрай" заклад дошкільної освіти отримав грант для реалізації проекту "Book-простір для малечі" у номінації  "Сучасний український дитячий садок" у розмірі 20 тис. гривень. (Розпорядження Запорізького міського голови від 05.12.2017р. №427р. "Про призначення грантів Запорізького міського голови у галузі дошкільної освіти "Хортицький небокрай")